Ardo Kaurit

Ardo Kaurit

Ardo

Ardo

AYR Racing Team

Sündinud: 28.okt 1990
Elukoht Aruküla
Tel: 53445055
Mail: ardokaurit@hotmail.com

Motokrossist

Minu esimene võistlus oli 28.juuni 2003 Haapsalus 65cc mootorrattal. Hooaeg 2004 kulges 85cc mootorrattal. 2004 sügisel hakkasin tõsisemalt trenni tegema 125cc tsikkliga. Esimene tõsisem hooaeg oli 2006. 2008 aasta võtsime ette suuremad plaanid ning peale mahukat ettevalmistust asusime teele Euroopasse, et osa võtta 14 etapilisest Euroopa Juuniorite Meistrivõistlustest klassile MX2. Hooaeg kujunes väga edukaks, sain juurde väga palju sõidu- ja rajakogemusi ning saavutasin sarja kokkuvõttes neljanda koha. Sellele lisandus ka veel ühe võidusõidu võit, mis andis ainult jõudu juurde edasi vaeva näha. Eesti Meistrivõistluste arvestuses saavutasin kuuenda koha klassis MX2, kuigi pidin ühe etapi vahele jätma. Talikrossis sain kokkuvõttes kolmanda koha medali.
2009 aastaks võtsime ette veel suuremad plaanid, otsustasime sõita terve Euroopa Meistrivõistluste sarja täiskasvanutele klassis MX2. Selle sarja tase on võrreldav isegi Maailmameistrivõistlustega. Teadsime, et olema saab raske ning panime kokku korraliku treeningplaani, mis nägi ette ka nelja täispikka treeninglaagrit Lõuna-Euroopas. Kahjuks hakkasid treeninguid segama süvenevad vigastused ning hooaeg lõppes enneaegselt seljavigastusega. Aastast sain kirja vaid Eesti meistrivõistluste medali Jäärajas.  Seljavigastus ei tahtnud kuidagi ära minna ning pikka aega ka erinevaid alternatiive proovides selgust, et seekord on ainukene lahendus operatsioon. Nii tuligi välja et 15.juuni 2010 aastal löödi nuga selga ja järgmist korda tsiklit näppida sain sama aasta augustis. Peale seda on nüüd tervis hea olnud ja saanud treeningutega edasi minna sealt, kust see poolteist aastat tagasi kakti jäi.

2011 aasta hooaeg oli taaskord teekond ülesmäge ning sain pidevalt sõita, trenni teha ning areneda. Võtsin osa maailmameistrivõistlustelt klassis MX3 Soomes Vantaas ning klassis MX1 Lätis Kegumsis. Soomes kirjutati minu nimele ka minu esimesed MM punktid täiskasvanute klassis. Palju positiivseid kogemusi, mis tõstsid nii minu, meeskonna kui ka toetajaskonna motivatsiooni, et tõsiselt sporditegemist jätkata.

Hooajal 2012 annan enda maksimumi, pühendun 100% spordile. Ettevalmistused on sujunud edukalt, võistlen sel aastal Yamaha mootorrattal. Mul on hea meel, et minu tegemisi toetavad nii paljud inimesed ning teen kõik, et mitte neid ega ennast alt vedada.

Võtame osa tervest maailmameistrivõistluste sarjast klassile MX3.

19. veebr 2010 |

Lisa kommentaar